İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
KIRIKKALE
Kirikkale Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

24-27 Ağustos 2016 tarihleri arasında Ankara İlinde Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca; İl Müdürlerine yönelik  Geçici Barınma Merkezleri dışında

bulunan Suriyeli Vatandaşları saha destek programı kapsamında eğitim semineri düzenlenmiştir.

 

.IMG 8677

Doğalgaz Patlaması 22 Şubat 2018
foto
Doğalgaz sıkışması nedeniyle meydana gelen patlamada 4 katlı binanın 2 katı kullanılamaz hale geldi, olayda 2'si ağır 10 kişi yaralandı. İl Müdür Vekilimiz Erdoğan EVCİ , Vali Yardımcılarımızla beraber olay yerine giderek hasar tespitine yönelik çalışmalarda bulundu.
[Devamı]
Araç Teslim Töreni 22 Ocak 2018
foto
Başbakanımız Binali Yıldırım’ın katılımıyla 80 adet 4x4 arazi aracı, 8 orta büyüklükte taşıma aracı ve 11 mobil kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer tehlikeli madde dekontaminasyon aracının teslim töreni AFAD yerleşkesinde gerçekleştirildi.
[Devamı]
İlimiz Özel Güvenlik Personellerine Afet Bilinci Eğitimi Verildi. 11 Ocak 2018
foto
İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU‘ nun talimatları doğrultusunda Ülkemiz genelinde görev yapan tüm güvenlik görevlilerine bilgi, beceri ve tecrübe kazandırılması ile sunulan güvenlik hizmetlerinin kalitesinin artırılması amacıyla verilecek derslere, Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı (AFAD) ile yapılan görüşme neticesinde AFAD İl Müdürlülerinin de dahil olmaları sağlanmıştır.
[Devamı]
Müdürlüğümüz Personeline Yangın Eğitimi 22 Aralık 2017
foto
Müdürlüğümüz Afet Yönetim Merkezinde, eğitim uzmanımız tarafından kurumumuz personeline Temel Yangın Eğitim verildi.Eğitim, Afad Lojistik Depomuzda uygulamalı olarak gerçekleştirilen yangın söndürme ve tahliye tatbikatıyla sonlandırıldı.
[Devamı]
AYDES Eğitimi 14 Aralık 2017
foto
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının 2015/7 sayılı Genelge ile uygulamaya aldığı coğrafi bilgi sistemi tabanlı bir yazılım olan Afet Yönetimi ve Karar Destek Sistemi (AYDES) hakkında; daha önceden Başkanlığımızın düzenlediği AYDES eğitici eğitimine katılan personelimiz tarafından Müdürlüğümüzün ana çözüm ortağı olduğu Yerel Düzey Hizmet Gruplarının AYDES kullanıcıları olan Müdürlüğümüz personellerine, Afet Yönetim Merkezimizde 12-13-14/12/2017 tarihleri arasında AYDES kullanıcı eğitimi verilmiştir. Düzenlenen bu eğitim kapsamında ; sistemin ana menülerinin tanıtılması, afet öncesi veri girişleri, talep-kaynak yönetimi döngüsü, olay tanımlama ve listeleme, bildirim planları, başvuru talep yönetimi ve raporlama konularına yer verilmiştir....
[Devamı]
Uluslararası KBRN Kongresi’ne Türkiye Ev Sahipliği Yaptı 08 Aralık 2017
foto
AFAD’ın öncülüğünde, yurtiçi ve yurtdışından yaklaşık 700 ilgili kamu ve özel sektör temsilcisini bir araya getiren "Uluslararası KBRN Kongresi 2017" bugün düzenlenen KBRN tatbikatı ve kapanış töreni ile sona erdi. AFAD yerleşkesinde düzenlenen Kimyasal, Biyolojik, Radyasyon ve Nükleer Tehlikeli Maddeler (KBRN) tatbikatta senaryo gereği; merdiven altı bir üretim tesisinde illegal kimyasal üreten kişi, kişisel korunma ekipmanını doğru kullanmadığı için maddeden etkilendi ve tesisten yaklaşık 20 metre uzakta yere düştü.
[Devamı]
Oknal Sınai ve Tıbbi Gazlar AŞ. Afete Hazır İşyeri Eğitimi 30 Kasım 2017
foto
Oknal Sınai ve Tıbbi Gazlar AŞ. Afete Hazır İşyeri Eğitimi verildi.Verilen eğitim yapılan tatbikatlarla sonlandırlıdı. Tüm katılımcılara ilgilerinden dolayı Müdürlüğümüz adına teşekkür ederiz..
[Devamı]
Deprem Gözlem İstasyonunun Kurulumu Tamamlandı 27 Kasım 2017
foto
AFAD Başkanlığı, Deprem Dairesi Başkanlığınca yürütülmekte olan, "Ulusal Sismolojik Ağın (Deprem Gözlem Ağı) Geliştirilmesi (USAG)" projesi kapsamında, ülke genelinde 255 genişbant ve 658 ivme-ölçer olmak üzere toplam 913 deprem gözlem istasyonu çalıştırılmaktadır.
[Devamı]
Yangın Eğitimi 14 Kasım 2017
foto
Kapulukaya HES İşletme ve Bakım Başmühendisliği Personeline Temel Afet Bilinci ve Yangın Eğitimi verildi.Eğitim, yapılan söndürme tatbikatıyla sonlandırıldı. Tümü katılımcılara Müdürlüğümüz adına teşekkür ederiz.
[Devamı]
İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi 08 Kasım 2017
foto
Kurumumuz personeline iş sağlığı ve güvenliği uzmanları tarafından Afet Yönetim Merkezimizde eğitim verildi.Eğitimde çalışanların hak ve sorumlulukları, onların karşı karşıya bulundukları mesleki riskler ile bu risklere karşı alınması gereken tedbirler, işyerlerinde sağlıklı ve güvenli bir ortam oluşturmak için dikkat edilmesi gereken hususlar vb. konularda bilgi verildi.Eğitim, iş yerlerinde ihtiyaç halinde veya olası acil bir durumda uygulanabilecek ilk yardım yöntemlerinin de gösterilmesiyle son buldu.
[Devamı]
Sayfalar: 12345678910