İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
KIRIKKALE
Kirikkale Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

24-27 Ağustos 2016 tarihleri arasında Ankara İlinde Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca; İl Müdürlerine yönelik  Geçici Barınma Merkezleri dışında

bulunan Suriyeli Vatandaşları saha destek programı kapsamında eğitim semineri düzenlenmiştir.

 

.IMG 8677

07/05/2018 Tarihindeki Su Baskını 10 Mayıs 2018
foto
İlimizde 07/05/2018 tarihinde akşam saatlerinde etkili olan şiddetli yağışlar nedeniyle meydana gelen su baskınında gelen ihbarlar doğrultusunda 12 olaya Arama ve Kurtarma ekiplerimizce müdahale edilmiş olup, kurtarma ve tahliye çalışmalarının akabinde Sayın Valimiz M. İlker HAKTANKAÇMAZ başkanlığında görevli hizmet grupları ile koordineli çalışmalar başlatılıp toplam 82 konut/işyeri/bahçe/kamu binasında hasar/zarar tespit çalışmaları yapılmış halen çalışmalar devam etmektedir.
[Devamı]
Masa Başı ve Saha Tatbikatı Yapıldı 25 Nisan 2018
foto
25 Nisan 2018 Çarşamba günü İlimizde TAMP-Kırıkkale (İl Afet Müdahale Planı) kapsamında Masabaşı ve Saha Tatbikatı gerçekleştirilmiştir. Söz konusu tatbikatta, merkez üssü Kırıkkale İl Merkezi olan 5.0 (Mw) büyüklüğünde bir depremin meydana geldiği varsayılmıştır.
[Devamı]
El - Bab'a Yardım 10 Nisan 2018
foto
Karakeçili İlçemizde, İl Müdürümüz Mahmut COŞKUN'un katılımı ve vatandaşların yardımıyla temin edilen gıda paketleri, Suriye'nin El-Bab Bölgesindeki savaş mağdurlarına gönderildi. Karakeçili Kaymakamı Halil İbrahim Köroğlu, ilçe meydanında yardım tırının uğurlanması töreninde, millet olarak nerede bir mazlum, zulüm altında bulunan, yerinden yurdundan edilen yardıma muhtaç insan varsa daima onların yanlarında olduklarını söyledi.
[Devamı]
MKE Müdürlerine Ziyaret 09 Nisan 2018
foto
İl Müdürümüz Mahmut COŞKUN ve Şube Müdürümüz Erdoğan EVCİ, MKE Ağır Silah Çelik Fabrikası Müdürü Gündüz GÜLER, MKE Pirinç Fabrikası Müdürü Hakan GÜNDÜZ, MKE Barut Fabrikası Müdürü Berna DOĞRUL, MKE Hurda Fabrikası Müdürü Abdulvahap ALGAN, MKE Mühimmat Fabrikası Müdürü Selahattin Adil KILINÇKAYA ve MKE Destek Tesisleri İşletme Müdürü Mustafa ÇUVALOĞLU'na makamlarında nezaket ziyaretinde bulundular.
[Devamı]
MKE Silah Fabrikası Müdürünü Ziyaret 03 Nisan 2018
foto
İl Afet ve Acil Durum Müdürümüz Mahmut COŞKUN MKE Silah Fabrikası Müdürü Derviş Mehmet OCAKÇIOĞLU'na makamında nezaket ziyaretinde bulundu.
[Devamı]
Deprem Sorgulama Özelliği Kullanıma Sunuldu 20 Mart 2018
foto
Soyağacı ve mirasın ardından Türkiye’nin yenilenen deprem haritası da elektronik ortama aktarıldı. Oturduğu semtin deprem riskini öğrenmek isteyen vatandaşlar, “https://tdth.afad.gov.tr” adresinden koordinat ve adres bilgilerini girerek sorgulama yapabilecek En son 1996 yılında hazırlanan Türkiye’nin deprem tehlike haritası güncellenerek önceki gün Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlandı. AFAD’ın koordinasyonunda ODTÜ, Boğaziçi, Akdeniz, Çukurova, Sakarya Üniversiteleri ve Maden Tetkik Arama (MTA) Genel Müdürlüğü ile birlikte hazırlanan yeni haritayla, risk değerlendirmesi sadece fay hattına göre değil, zemin yapısı da göz önünde bulundurularak yapıldı. Riski belirtmek için kullanılan 1., 2. derece şeklindeki sistem kalktı, yerini Avrupa ve Amerika’da yıllardır uygulanan “ivme” yönt...
[Devamı]
Yeni Türkiye Deprem Tehlike Haritası... 19 Mart 2018
foto
Yenilenen Türkiye Deprem Tehlike Haritası ve Türkiye Deprem Yönetmeliği bugünkü Resmi Gazete'nin 30364 saylı Mükerrer sayısında yayımlandı.Ülkemiz için hayırlı olsun. AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu yaptığı açıklamada, "Bu yeni harita Üniversite ve Kamu işbirliğinde hazırlandı. Türkiye'nin altını daha hassas bir şekilde anlayıp yapılarımızı ona göre inşa etmemiz için önemli bir rehber. Yaşadığımız şehrin afetselliğini bilip ona göre tedbir almalı."dedi.
[Devamı]
Deprem Haftası Eğitimleri 13 Mart 2018
foto
Öğrencilerimizin bilinçlendirilmesine yönelik 2018 yılı Deprem Haftası etkinliklerinde Eğitim Uzmanı Sedat AYAR ve 6 kişilik ekibimizle 1 Anaokulu, 1 Köy okulu, 4 İlkokul, 3 Ortaokul ve 7 Lise olmak üzere 16 okulda toplam 4980 öğrenciye deprem eğitimi verilerek deprem tahliye tatbikatı yaptırılmıştır. Eğitim ve tatbikat sonrasında tam donanımlı kurtarma aracımız arama kurtarma malzemeleriyle birlikte sergilenmiştir.
[Devamı]
Doğalgaz Patlaması 07 Mart 2018
foto
22 Şubat'ta Kurtuluş Mahallesi 727. sokakta doğalgaz sıkışması nedeniyle meydana gelen patlama sonucu 14 kişinin yaralandığı, 1 kişinin öldüğü 4 katlı binada çalışmalar sürüyor. Yüksek tehlike arz eden binada kalan eşyalar , İl Müdürümüz Mahmut COŞKUN'un da başında bulunduğu ekiplerimiz tarafından gerekli güvenlik önlemleri alınıp tahkimat yapılarak tahliye edildi.
[Devamı]
Doğalgaz Patlaması 22 Şubat 2018
foto
Doğalgaz sıkışması nedeniyle meydana gelen patlamada 4 katlı binanın 2 katı kullanılamaz hale geldi, olayda 2'si ağır 10 kişi yaralandı. İl Müdür Vekilimiz Erdoğan EVCİ , Vali Yardımcılarımızla beraber olay yerine giderek hasar tespitine yönelik çalışmalarda bulundu.
[Devamı]
Sayfalar: 1234567891011