İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Kirikkale Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

24-27 Ağustos 2016 tarihleri arasında Ankara İlinde Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca; İl Müdürlerine yönelik  Geçici Barınma Merkezleri dışında

bulunan Suriyeli Vatandaşları saha destek programı kapsamında eğitim semineri düzenlenmiştir.

 

.IMG 8677

Deprem Simülasyon Tırı Keskinde 06 Temmuz 2018
foto
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca ilimize gönderilen gezici deprem simülasyon tırı 5 Temmuz 2018 Perşembe günü Keskin İlçemizi ziyaret ederek ilimizdeki faaliyetini sonlandırdı. Deprem farkındalığının oluşturulması ve afet bilicinin geliştirilesi için her yaştan katılımcıya depremlere nasıl hazırlıklı olunacağı, deprem öncesi, deprem sırası ve sonrasında neler yapılması gerektiği ve doğru davranış şekillerinin neler olduğu uygulamalı olarak gösterildi.
[Devamı]
Deprem Simülasyon Tır'ı Faliyetlerimiz Devam Ediyor 04 Temmuz 2018
foto
Sayın Valimiz M.İlker HAKTANKAÇMAZ ve Milliyetçi Hareket Partisinden Sayın Milletvekilimiz Halil ÖZTÜRK Deprem Simülasyon Tır'ımızı ziyaret ettiler.
[Devamı]
AFAD DEPREM SİMÜLASYON TIRI KIRIKKALE' DE 03 Temmuz 2018
foto
Afad Başkanlığımızca İlimize gönderilen gezici deprem simülasyon tırı Cumhuriyet Meydanında 2 gün süre ile halkımızda afet bilincini artırmak,deprem anında nasıl davranılması ve alınması gereken tedbirleri uygulamalı olarak göstermek amacıyla faaliyet gösterecektir.
[Devamı]
Kırıkkale'de Sağanak ve Dolu Hayatı Felç Etti 31 Mayıs 2018
foto
30.05.2018 tarihinde akşam saatlerinde başlayan sağanak ve dolu, özellikle kent merkezinde hayatı olumsuz etkiledi.Meteoroloji'den alınan bilgiye göre, kentte metrekareye 14 kilogram yağış düştü. Bazı apartmanların zemin katlarını ve iş yerlerini su bastı.
[Devamı]
Filistin Yardım Kampanyası 28 Mayıs 2018
foto
Filistin’de yalnızca masum insanlar değil, insani değerler de katlediliyor! 6 Aralık 2017’de Kudüs’ü başkent olarak tanıma kararı alan ABD’nin 14 Mayıs’ta, Kudüs’te büyükelçilik açılışı yapması Filistin halkının büyük tepkisine neden oldu.
[Devamı]
07/05/2018 Tarihindeki Su Baskını 10 Mayıs 2018
foto
İlimizde 07/05/2018 tarihinde akşam saatlerinde etkili olan şiddetli yağışlar nedeniyle meydana gelen su baskınında gelen ihbarlar doğrultusunda 12 olaya Arama ve Kurtarma ekiplerimizce müdahale edilmiş olup, kurtarma ve tahliye çalışmalarının akabinde Sayın Valimiz M. İlker HAKTANKAÇMAZ başkanlığında görevli hizmet grupları ile koordineli çalışmalar başlatılıp toplam 82 konut/işyeri/bahçe/kamu binasında hasar/zarar tespit çalışmaları yapılmış halen çalışmalar devam etmektedir.
[Devamı]
Masa Başı ve Saha Tatbikatı Yapıldı 25 Nisan 2018
foto
25 Nisan 2018 Çarşamba günü İlimizde TAMP-Kırıkkale (İl Afet Müdahale Planı) kapsamında Masabaşı ve Saha Tatbikatı gerçekleştirilmiştir. Söz konusu tatbikatta, merkez üssü Kırıkkale İl Merkezi olan 5.0 (Mw) büyüklüğünde bir depremin meydana geldiği varsayılmıştır.
[Devamı]
El - Bab'a Yardım 10 Nisan 2018
foto
Karakeçili İlçemizde, İl Müdürümüz Mahmut COŞKUN'un katılımı ve vatandaşların yardımıyla temin edilen gıda paketleri, Suriye'nin El-Bab Bölgesindeki savaş mağdurlarına gönderildi. Karakeçili Kaymakamı Halil İbrahim Köroğlu, ilçe meydanında yardım tırının uğurlanması töreninde, millet olarak nerede bir mazlum, zulüm altında bulunan, yerinden yurdundan edilen yardıma muhtaç insan varsa daima onların yanlarında olduklarını söyledi.
[Devamı]
MKE Müdürlerine Ziyaret 09 Nisan 2018
foto
İl Müdürümüz Mahmut COŞKUN ve Şube Müdürümüz Erdoğan EVCİ, MKE Ağır Silah Çelik Fabrikası Müdürü Gündüz GÜLER, MKE Pirinç Fabrikası Müdürü Hakan GÜNDÜZ, MKE Barut Fabrikası Müdürü Berna DOĞRUL, MKE Hurda Fabrikası Müdürü Abdulvahap ALGAN, MKE Mühimmat Fabrikası Müdürü Selahattin Adil KILINÇKAYA ve MKE Destek Tesisleri İşletme Müdürü Mustafa ÇUVALOĞLU'na makamlarında nezaket ziyaretinde bulundular.
[Devamı]
MKE Silah Fabrikası Müdürünü Ziyaret 03 Nisan 2018
foto
İl Afet ve Acil Durum Müdürümüz Mahmut COŞKUN MKE Silah Fabrikası Müdürü Derviş Mehmet OCAKÇIOĞLU'na makamında nezaket ziyaretinde bulundu.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   89101112