İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Kirikkale Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

24-27 Ağustos 2016 tarihleri arasında Ankara İlinde Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca; İl Müdürlerine yönelik  Geçici Barınma Merkezleri dışında

bulunan Suriyeli Vatandaşları saha destek programı kapsamında eğitim semineri düzenlenmiştir.

 

.IMG 8677

Dünya Afet Risklerinin Azaltılması Haftası Etkinliklerimiz Devam Ediyor 17 Ekim 2018
foto
Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun onayı ile 1989 yılında başlatılan “Dünya Afet Risklerinin Azaltılması haftası kapsamında yapılan etkinliklerimize Merkez Beşir Atalay Anadolu İmam Hatip Lisesinde yapılan programla devam edildi.
[Devamı]
13 Ekim Dünya Afet Risklerinin Azaltılması Haftası Etkinlikleri 16 Ekim 2018
foto
“Dünya Afet Risklerinin Azaltılması Günü” Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun onayı ile 1989 yılında başlamış ve 13 Ekim günü olarak belirlenmiştir. Bu çerçevede afetlerin, tehlikelerin, risklerin ve zarar görebilirliğin anlaşılması amaçlanmıştır.
[Devamı]
Modalife Yangını 12 Ekim 2018
foto
İlimizin Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren mobilya fabrikası Modalife kaynak atölyesinde meydana gelen yangın ihbarı üzerine ekiplerimiz olay yerine intikal etmiştir. Yangın Kırıkkale Belediyesi İtfaiye Ekipleri tarafından söndürülmüştür. Yangının söndürülmesi üzerine ekiplerimiz olay yerinden ayrılmıştır.
[Devamı]
Sulakyurt Kayıp Vakası 10 Ekim 2018
foto
İlimiz Sulakyurt İlçe Emniyet Müdürlüğünden gelen ihbar üzerine 1994 doğumlu %50 zihinsel engelli olduğu söylenen Ahmet TURAN' nın kayıp olduğu ve ailesinin İlçe Emniyet Müdürlüğüne müracaat ettiğini,Jandarma ve Emniyet yetkililerince aramanın yapıldığı ve bir neticenin alınamadığı bildirilmiştir. İl Müdürlüğümüzce Sulakyurt İlçe Emniyet Müdürlüğünce yapılan telefon görüşmesi neticesinde arama ve kurtarma ekibimiz Sulakyurt ilçesine gönderilmiş olup arama faaliyetleri halen devam etmektedir.
[Devamı]
Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü Personeline Temel Afet Bilinci Eğitimi Verildi 08 Ekim 2018
foto
Afete Hazır İşyeri eğitimleri kapsamında Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü ve bağlı bulunan yurt müdürlükleri personeline TEMEL AFET BİLİNCİ eğitimleri verildi. Katılımcılarda afet bilinci oluşturarak afet öncesi sırası ve sonrasında yapılacak doğru davranış biçimlerini kazandırmak amacını taşıyan eğitimlerde; Ülkemizde sıklıkla karşılaşılan afetler, Afetlerle Mücadelede Temel Bilgi ve Kavramlar, Afet Bilinci Kültürü, Afet hazırlıklarında Toplumsal Güç Birliği, Yaşam Çevremizdeki Riskler, Yaşam Çevremizdeki Risklerin Azaltılması, Zorunlu Deprem Sigortası, Yapısal Olmayan Risklerin Önlenmesi, Afetlerin ilk 72 saati için hazırlık, Aile Afet Planı konularında bilgi verildi.
[Devamı]
Afete Hazır Okul Eğitimleri 02 Ekim 2018
foto
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının, Afete Hazır Türkiye projesi kapsamında 2018 - 2019 Eğitim ve Öğretim Yılı Afete Hazır Okul Eğitimlerine ilçe okullarında yapılan eğitimlerle başlanılmıştır. İlimiz genelinde 24 Eylül -13 Aralık 2018 tarihleri arasında yapılacak olan ilkokul, ortaokul ve lise eğitimlerinde katılımcılara ilk 72 saat, afet türleri, afetin etkileri, yaşadığımız mekânlardaki risklerin azaltılması ve afet sırasında doğru davranış şekilleri konularında bilgilendirme yapılarak afet bilincinin artırılması hedeflenmektedir.
[Devamı]
TAMP ve İlgili Mevzuatın Güncelleme Çalışmaları Toplantısı Yapıldı 13 Eylül 2018
foto
Türkiye Afet Müdahale Planı ve İlgili mevzuatın güncelleme çalışmalarına katkı sağlamak üzere ilimizde TAMP kapsamında hazırlanan Kırıkkale İl Afet Müdahale Planı ve 26 adet Yerel Düzey Hizmet Grubu Operasyon Planlarının ana çözüm ortağı olan kurum ve kuruluşların temsilcilerinin katılımı ile 11.09.2018 Salı günü Kırıkkale Müftülüğü toplantı salonunda Müdürlüğümüzün koordinesinde bir toplantı yapılmıştır.
[Devamı]
17 Ağustos 1999 Marmara Depremi Anma Etkinlikleri 17 Ağustos 2018
foto
17 Ağustos 1999 Marmara Depremi Anma etkinlikleri kapsamında. Kırıkkale İl Afet ve Acil durum Müdürlüğü olarak Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanında " HAZIR OL" temalı halka açık anma programı yapılarak vatandaşlarımıza afet öncesi, sırası ve sonrasında yapılması gerekenler hakkında bilgilendirici broşürleri dağıtılmıştır.Ayrıca Müdürlüğümüz yetki ve görevleri konusunda da halkımız bilgilendirilmiştir.
[Devamı]
Ak Parti Gençlik Kolları Eğitim 17 Ağustos 2018
foto
Kırıkkale Afad olarak sürdürdüğümüz eğitim faaliyetlerimiz kapsamında, Kırıkkale Ak Parti Gençlik Kollarına Afet ve Acil Durum Kriz Yönetim Merkezinde Temel Afet Bilinci Eğitimi verilmiştir. Gençlerimize yoğun ilgilerinden ve katılımlarından dolayı Müdürlüğümüz adına teşekkür ederiz.
[Devamı]
Deprem Simülasyon Tırı Keskinde 06 Temmuz 2018
foto
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca ilimize gönderilen gezici deprem simülasyon tırı 5 Temmuz 2018 Perşembe günü Keskin İlçemizi ziyaret ederek ilimizdeki faaliyetini sonlandırdı. Deprem farkındalığının oluşturulması ve afet bilicinin geliştirilesi için her yaştan katılımcıya depremlere nasıl hazırlıklı olunacağı, deprem öncesi, deprem sırası ve sonrasında neler yapılması gerektiği ve doğru davranış şekillerinin neler olduğu uygulamalı olarak gösterildi.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   910111213